Ankara İş Avukatı 

Ankara iş avukatı

İşçi ve işverenler, yaşadıkları hukuki problemlerin çözümü için iş avukatı veya diğer adıyla iş hukuku avukatı arayışına girmektedir. İş hukuku, olabildiğince geniş bir kapsama sahiptir. Her gün yeni çıkan kararlar nedeniyle güncel olarak takip edilmesi gereken bir hukuk alanıdır. Bu sebeple özellikle de işçiler, iş hayatında karşılaştıkları sorunların çözümü için alanında uzman bir işçi avukatı ile iletişime geçmelidir. Yoğun emek ve tecrübe gerektiren bir alan olması sebebi ile iş davalarının bu alanda deneyim sahibi olmuş bir Ankara iş hukuku avukatı ile yürütülmesi sağlıklı olacaktır.

İş Avukatı Nedir? 

İş avukatı, iş hukuku alanında uzmanlık edinen ve iş davalarında işçi ve işverenin vekilliğini üstlenen avukattır. Özellikle de işçilerin haklarını koruma konusunda önemli bir katkı sağlar. İşveren ve işçiler arasında meydana gelen uyuşmazlıkların çözümünde, İş Mahkemelerinde davalar görülmektedir. İş hukuku avukatı da tarafların haklarını gözeterek, talepleri doğrultusunda dava sürecini yürütür. İşçi avukatı vekillik hizmeti sunarken, davanın mümkün olan en makul sürede karara çıkmasını ve müvekkilinin haklarını elde etmesini amaçlar. 

İş Avukatı Ne İş Yapar? 

İş avukatı, müvekkilinin haklarını elde etmesi amacıyla vekillik hizmeti sunar. Özellikle de İş Hukuku alanında uzmanlaştığı için bu hukuk dalında meydana gelen uyuşmazlıkların çözümünde en etkili yolu izler. İşveren ve işçi vekilliği yapan avukatlar, müvekkili açısından en lehe sonuca ulaşmak amacı ile bilgisini ve tecrübesini kullanarak; davanın açılmasından sonuçlandırılmasına kadar süreci takip eder. 

İş davası avukatı, çalışma hayatında yaşanan sorunların çözümünde, müvekkiline hukuki destek sunar. Bu destek kapsamında avukatın görevi; vekillik yaptığı işveren ya da işçinin hak kaybı yaşamasının önüne geçmek, dosya genelinde yapılması gerek işlemleri takip etmek ve nihai olarak davanın lehe sonuçlanmasını sağlamaktır. 

İş Davalarında Avukatlık Hizmetlerimiz 

Ankara iş avukatı olarak, uzun senelerdir iş davaları alanında avukatlık hizmet sunmaktayız. İşçiler tarafından en sık talep edilen; kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı, işe iade davası ve ücret alacakları gibi iş hukuku alanında giren davalarda müvekkillerimiz için etkili çözümler üretmekteyiz. 

Alanında deneyim sahibi işçi avukatı ekibimiz ile iş davalarında yaşanan uyuşmazlıkları, kısa sürede sonuca ulaştırmaktayız. İş davalarında arabuluculuk aşamasından, davanın açılması ve sonuçlandırılmasına kadar; müvekkillerimize profesyonel avukat hizmeti sunmaktayız. 

Bu doğrultuda; 

  • Kıdem ve ihbar tazminatı, iş kazası tazminatı, işe başlatmama tazminatı ve kötü niyet tazminatı gibi tazminat davalarının yürütülmesi, 
  • Fazla mesai ücreti, ulusal bayram ve genel tatil ücreti (UBGT), hafta tatili ücreti ve yıllık izin ücreti gibi ücret alacaklarının tahsili, 
  • Sigortasız çalıştırılan ya da sigorta primleri gerçek ücretinin altında yatırılan işçilerin hizmet tespit davaları, ölüm veya yaralanma ile sonuçlanan iş kazası davaları ve sigorta hukuku alanında giren diğer davaların takibi, 
  • İşe iade davası ve bu dava sonucunda boşta geçen süre ücreti ve işe başlatmama tazminatına ilişkin sürecin yürütülmesi, 
  • İş sözleşmesi hazırlanması, 
  • Olası iş davaları ile ilgili önleyici hukuksal adımların takibi ve arabuluculuk aşamasının yürütülmesi, 

İşlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca iş avukatı olarak; iş sözleşmelerini kontrol edilmesi veya iş hukuku alanında ihtiyaç duyduğunuz hukuki danışma desteği vb. Konularda profesyonel avukatlık hizmeti sunmaktayız. 

İş Davaları Nelerdir? 

İş hukukunun geniş bir alan olması nedeniyle oldukça fazla sayıda iş davası türü bulunmaktadır. İşçi avukatı olarak uygulamada en sık karşılaştığımız iş davaları ise şunlardır: 

Bu dava türlerine ilişkin daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Ankara iş avukatı olarak hazırladığımız bilgilendirici makaleleri inceleyerek, merak ettiğiniz iş davaları hakkında genel bilgilere sahip olabilirsiniz. 

İş Avukatları Hangi Davalara Bakar? 

Ülkemizde görülmekte olan davaların büyük kısmını iş ve işçi davaları oluşturmaktadır. Birçok kişi çalışma hayatında problemler ile karşılaşmakta; sebepsiz yere işten çıkarılma ya da ücretlerini alamama gibi haksızlıklar ile karşı karşıya kalmaktadır. Maalesef haklarını tam olarak bilmeyen işçiler, bu haksızlıklar karşısında çoğu zaman bir şey yapamamakta ve çoğu zaman da sessiz kalmayı tercih etmektedir. Çalışma hayatında karşılaşılan bu sorunlar ise deneyimli bir işçi avukatı ile kolayca çözülmektedir. 

Ankara iş avukatı hizmeti sunan büromuz; haksız şekilde işten çıkarılan işçilere hukuki destek sağlamaktadır. Başta kıdem ve ihbar tazminatı gibi; işçiler açısından büyük öneme sahip işçilik alacaklarının kazanılması için Ankara avukat hizmeti sunuyoruz. Müvekkillerimize iş hukuku alanında danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu sayede hem hukuki açıdan haklarınızın neler olduğunu hem de dava sürecinde ortaya çıkacak riskleri iletiyoruz. Davanın başlangıcından sonuçlanmasına kadar müvekkillerimiz ile iletişimde kalarak, sonuç odaklı ve hızlı çözümler üretmeyi hedefliyoruz.

İş Avukatının Önemi Nedir? 

İş Kanunu, tarafların birbirine karşı olan hak ve yükümlülüklerini düzenler. Özellikle de işverene kıyasla daha güçsüz pozisyonda bulunan işçilerin haklarının koruma altına alınması, büyük bir önem arz eder. Bu nedenle İş Kanunu’nda, işçilerin lehine daha fazla düzenlemenin olduğu görülmektedir. Kanun ile işçinin ücretinin miktarına ve nasıl ödeneceğine, yapılacak mesai saatlerine, işten çıkartılırken takip edilmesi gerek usullere ilişkin olarak birçok düzenlemeye gidilmiştir.  

Bu kadar geniş ve kapsamlı düzenlemelere yer verilmesi sebebi ile konu hakkında uzmanlaşmak oldukça zor ve tecrübe isteyen bir süreçtir. İş avukatının önemi de tam olarak bu noktada kendine yer bulur. İş hukuku alanında deneyim sahibi olan iş davaları avukatı, mesleki ve hukuki bilgisi ile işçiye yol gösterir. Müvekkili olan işçinin haklarını elde etmesi konusunda profesyonel vekillik hizmeti yürütür. 

İşyerlerine yıllarca hizmet veren işçilerin, bu haklarından mahrum kalmasıyla sık sık karşılaşmaktayız. İşten çıkartılan işçi; başta işe iade, kıdem ve ihbar tazminatı gibi birçok hakka sahiptir. Fakat, birçok işçi kanunen kendilerine tanınan bu hakları bilmemekte; çoğu durumda da hak kaybı yaşamaktadır. Bu tarz problemlerin çözümü ise oldukça basittir. Alanında uzman bir iş mahkemesi avukatı ile görüşerek, haklarınızı koruyabilirsiniz. 

İş Davaları Ne Kadar Sürer? 

Ankara’da 66 adet iş mahkemesi bulunmaktadır. Her dava konusu olay farklı olmakta, mahkemelerin iş yoğunluğu ise farklı etmenlere göre değişmektedir. Bu sebeple, iş davalarının ne kadar süreceği konusunda net bir süre vermek mümkün değildir. Ancak yine de iş hukuku alanında uzman bir Ankara iş avukatı ile sürecin yürütülmesi halinde, işçi alacaklarına ilişkin davalar yaklaşık 10 ila 12 ay arasında karara çıkmaktadır. 

İstinaf gibi kanun yollarına gidilmesi durumunda ise bu süre uzamaktadır. İş kazası veya hizmet tespit davaları ise işçi alacakları davalarına kıyasla daha uzun sürmektedir. Dava tecrübeli bir işçi avukatı ile takip edilse dahi; keşif, maluliyet oranının tespiti, kusur oranının belirlenmesi ve tanıkların dinlenmesi gibi durumlar bu davaların süresini uzatmaktadır. 

İş Davaları Hangi Mahkemelerde Görülür? 

Kanunlar ile görev ve yetki kapsamında, hangi davanın hangi mahkemede görüleceği belirlenmiştir. İş davaları, iş mahkemelerinde görülmektedir. Yargı çevresinde herhangi bir iş mahkemesi bulunmuyor ise bu davalara bakmakla görevli olan mahkemeler ise İş Mahkemesi sıfatı ile Asliye Hukuk Mahkemesi olacaktır. 

İş davasının nerede açılacağı ise yetki ile belirlenmektedir. Buna göre iş davasında yetkili mahkeme, işin yapıldığı yer veya davalı işverenin yerleşim yeri mahkemesi olacaktır. Büromuz, Ankara iş avukatı olarak hizmet sunmaktadır. Eğer siz de Ankara’da çalışıyor ve iş hukuku avukatına ihtiyaç duyuyorsanız, bizi arayabilirsiniz. 

Ankara İş Avukatı Masrafı Ne Kadar? 

Ankara iş avukatı masrafı farklılık göstermektedir. Taraflar, aralarında serbestçe bir avukatlık ücreti belirleyebilir. Ancak, bu ücretin avukatlık asgari ücret tarifesine uygun olması gerekir. Avukat ve müvekkil arasında belirlenen ücret, Baroların tavsiye niteliği bulunan kararları ile belirlenir. 

Genel olarak işçi alacakları davalarında avukatlık ücreti, dava sonucunda elde edilecek meblağdan yüzdelik şeklinde belirlenmektedir. Avukatın tecrübesi veya benzer durumlara göre bu ücret değişebilmektedir.  Ankara iş avukatı masrafı hakkında daha fazla bilgi almak adına ofisimizi arayabilirsiniz. 

Ankara İş Avukatı Nerden Bulabilirim? 

Aile hukuku, miras hukuku ve gayrimenkul hukuku ile ilgilenen Ankara avukat ve hukuk büromuz, iş davalarını da yoğun şekilde takip etmektedir. Ankara işçi avukatı ihtiyacınız bulunuyor ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ankara İş Davası Avukatları 

Hızla artan nüfusu ve çalışan sayısı ile Ankara, ülkemizde iş davalarının en fazla görüldüğü şehirlerden biridir. Yeni açılanlar ile birlikte, Ankara’da 60’ın üzerinde iş mahkemesi bulunmaktadır. Sırf bu durum dahi iş hukuku alanında meydana gelen uyuşmazlıkların ne kadar fazla olduğunu göstermektedir. Alacaklarına kavuşamayan veya işten çıkarılan işçiler, Ankara iş davası avukatı arayışına girmektedir. 

Çalışma hayatında meydana gelen hukuka aykırı durumların, uzman bir iş avukatı tarafından çözüme ulaştırılması son derece önemlidir. Aksi takdirde, hak kayıpları ile karşılaşılması oldukça yüksek bir ihtimaldir. Büromuz, Ankara işçi avukatı ihtiyacı olan müvekkillerin; öncelikle yaşadığı problemi ve buna ilişkin çözüm yolunu belirlemektedir. Devamında ise davayı en hızlı ve başarılı şekilde sonuçlandıracak hukuki stratejiyi belirlemekteyiz. İş hukuku alanında edindiğimiz bilgi ve deneyim çerçevesinde, mümkün olan en kısa süre içerisinde iş davalarını sonuca ulaştırmaktayız. 

İş Avukatı Danışma 

Tecrübe sahibi Ankara iş mahkemesi avukatı kadromuz, iş hukuku kaynaklı davaların takip edilmesi ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Arabuluculuk aşamasından dava aşamasına, müvekkillerimiz için hukuki destek sağlıyoruz. Bu kapsamda iş hukuku avukatı olarak; işçi alacakları davaları, işe iade davaları, iş kazası davaları ve hizmet tespit davaları alanında vekillik görevi yürütüyoruz. Deneyimli iş mahkemesi avukatlarından meydana gelen ekibimiz, müvekkillerimiz ile her aşamada iletişim içinde kalmaktadır. Hukuki süreç boyunca, her aşamada müvekkillerimizi bilgilendiriyoruz. Eğer siz de işten çıkarıldıysanız veya iş hukuku alanında profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, Ankara iş avukatı danışma için dilediğiniz an büromuzla iletişime geçebilirsiniz. 

Ankara İş Avukatı Tavsiye 

İş dünyasının her geçen gün büyümesiyle beraber, işçi ve işverenlerin sayısı da her an artmaktadır. Bunun sonucunda, çalışma hayatında meydana gelen olumsuzluklar da artmakta; dolayısıyla iş hukuku avukatı ihtiyacı da artmaktadır. Hem işçi hem de işverenler, hukuki desteğe ihtiyaç duymaları halinde; alanında en iyi iş davaları avukatı ile süreci takip etmek ister. Bu nedenle iş hayatında yaşanan sorunların çözümü için Ankara iş avukatı tavsiye açısından bir yükselme söz konusudur.  

Ankara’da iş davaları alanında çalışmakta olan birçok avukat bulunmaktadır. Bu avukatlar, müvekkillerine işten çıkarma, sözleşmelerin hazırlanması veya iş davalarının açılması gibi konularda işçi ve işveren avukatı olarak tavsiye vermektedir. Siz de iş davası avukatına ihtiyaç duyuyorsanız, birçok farklı kriteri göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz hukuki bilgiye ve avukatın tecrübesine bağlı olarak danışma desteği alabilirsiniz. İş hukukun geniş ve kapsamlı bir alan olması nedeni ile Ankara iş avukatı tavsiye ile süreci yürütmeniz, sonuca ulaşmanız açısından sizin için en etkili yol olacaktır. 

Arabuluculuk Aşamasında İş Avukatı 

Arabuluculuk müessesi, hukuki uyuşmazlığı dava yoluna gitmeden çözmeyi amaçlayan bir çözüm yöntemidir. Ayrıca, işçi alacakları ve işe iade davaları gibi bazı dava türlerinde de dava açmadan önce başvurulması gereken bir yoldur. Taraflar, bu davaları açmadan önce muhakkak dava şartı zorunlu arabuluculuğa gitmelidir. Bu tarz davalarda, arabuluculuğa gitmeden dava açmak; davanızın usulden reddedilmesine sebep olacaktır. Arabulucuya iş avukatı ile başvurma zorunluluğu yoktur. Dileyen kişiler, kendi başlarına da bu başvuruyu yapabilmektedir. 

Dava şartı olsa da tarafların arabuluculukta anlaşma gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu aşamada anlaşma sağlanmaması halinde, taraflar mahkeme yoluna giderek dava açabilecektir. Sürecin anlaşma ile sonuçlanması halinde ise toplantı sonucunda düzenlenen tutanak, ilam niteliğindedir. Anlaşmaya rağmen ödeme yapılmaması durumunda, taraflar ellerinde bulunan bu belge ile icra yoluna başvurabilecektir. 

Son olarak şunu da belirtelim ki; arabulucu tarafsız ve bağımsızdır. Yani, arabulucu sizin için alacağınız tazminat miktarını hesaplamaz. Bu nedenle arabulucuya başvurmadan önce bir iş davası avukatı ile hareket etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Ankara iş avukatı olarak arabuluculuk sürecinde de müvekkillerimize hukuki destek sağlıyoruz. Bizi arayarak bu süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İş Avukatı Soru Sor 

İş hukuku avukatına yalnızca dava aşamasında ihtiyaç duyulmamaktadır. Dava öncesindeki işlemlerde de bu alanda uzman bir avukata danışma ihtiyacınız doğabilecektir. Hatta çoğu durumda, dava açmadan önce hukuki danışma hizmeti almak; birçok probleminizi en hafif ve basit şekilde çözmenizi sağlayacaktır. Biz de Ankara iş hukuku avukatı olarak, bu doğrultuda müvekkillerimize profesyonel hukuki danışma desteği sunuyoruz. İş avukatı soru sor hizmetimiz sayesinde, sitemizde yer alan iletişim formunu kullanarak sorularınızı bize iletebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp veya telefonla da ofisimiz ile iletişim kurabilirsiniz. 

Ankara En İyi İş Avukatı 

İş avukatları, işçilerin haklarını elde etmesi ve bu hakların korunması açısından büyük bir öneme sahiptir. Çalışanların zorlu emekler sonucunda elde ettikleri haklarının kaybolmaması için uzmanlık gerektiren bir vekillik hizmeti sunar. Bu hakların kazanılabilmesi için Ankara en iyi iş avukatı ile süreci takip etmek, oldukça önemlidir. Aksi takdirde davanın reddedilmesi veya olası hak kayıpları ile karşı karşıya kalmak oldukça olasıdır. Avukat, bu sorunların çözümünde yol gösterici bir role sahiptir. 

Ülkemizde görülmekte olan davaların çok büyük bir kısmı iş davalarıdır. Sayısız avukat da bu alanda vekillik hizmeti yürütmektedir. Bu alanda hizmet veren avukat sayısı fazla olsa da davanızı Ankara en iyi iş avukatı ile takip etmeniz, çok daha olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Hakkınıza en kısa süre içerisinde ulaşmanızı sağlayacağı gibi; potansiyel hak kaybı risklerini de minimum seviyeye indirecektir. Avukat ile temsilin büyük öneme sahip olduğu bu alanda, uzun yıllardır hizmet sunmaktayız. İş davaları hakkında merak ettiğiniz soruları bize iletmek için dilediğiniz an ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Ankara İş Avukatı Telefon Numaraları 

İş yerinde haksızlık ile karşılaşan çoğu kişi, problemlerini çözmek için avukat aramaktadır. Ankara iş avukatı telefon numaraları listeleri sayesinde, işçiler bu avukatlara ulaşabilmektedir. Tecrübe sahibi bir avukat ile görüşmeniz, haklarınızı elde etmeniz açısından oldukça etkili bir yol olacaktır. Bir iş davası avukatı ile görüşmeniz halinde; haklarınızı, atabileceğiniz adımları, dava sürecine ilişkin merak ettiklerinizi ve benzeri birçok konu hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. İş yerinde problem yaşıyorsanız ya da işten çıkartıldıysanız, Ankara iş avukatı telefon numarası için sitemizde yer alan bilgiler ile bize ulaşabilirsiniz. 

Konu ile İlgili Sık Sorulan Sorular

İş Davalarında Avukat Tutmak Zorunlu Mu?

İstisnalar hariç olmak üzere, hukukumuzda tarafla kendilerini bir avukat ile temsil etmek zorunda değildir. Dileyen kişiler, iş davalarını kendi başlarına avukatsız da yürütebilir. Ancak, şunu da belirtelim ki; herhangi bir hak kaybı ile karşılaşmamak için davanızı iş hukuku uzmanı bir avukat ile yürütmeniz daha sağlıklı olacaktır. 

İş Davasında Avukat Yüzde Kaç Alır? 

İş davalarında avukatlık ücreti genelde yüzde şeklinde belirlenir. Tabii ki bu durum davanın türüne ve hukuki işlemin nasıl bir niteliğe sahip olduğuna bağlı olarak değişir. Her somut olay kendi içerisinde ayrı olarak değerlendirilir. Avukatlık ücreti de buna göre belirlenir. 

En İyi İş Avukatı Nasıl Bulunur? 

İş davasını takip edecek avukatın, iş hukuku alanında deneyim sahibi olması gerekir. İş davaları oldukça dikkatli şekilde takip edilmesi gereken davalardır. İş avukatı da bu amaç doğrultusunda olabildiğince özenli hareket etmelidir. Aksi takdirde hak kayıpları ile karşılaşılabilir. Ayrıca iş davası avukatının, müvekkilinin taleplerini iyi değerlendirmesi ve bütün hukuki süreç boyunca iletişimde kalması gerekir. Alanında en iyi iş avukatı bulmak için avukatın meslekteki tecrübesine ve başarısına, referanslarına ve diğer davaları takip ediş şekline bakmak; sizin açınızdan doğru bir yol olacaktır. Eğer siz de iş davaları açısından profesyonel iş hukuku avukatı desteğine ihtiyaç duyuyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İş Avukatı Ücretsiz Danışma Hizmeti Sunuyor Musunuz? 

Avukatlık Kanunu’na göre; avukatların asgari ücret tarifesinin altında ya da ücretsiz şekilde danışmanlık yapması ve dava takip etmesi disiplin cezası gerektiren bir suçtur. Bu nedenle ücretsiz şekilde dava takibi sağlanmamaktadır. 

Haber Bültenimize e-Posta ile
Kayıt Olun

Geri
Bizi Arayın
WhatsApp
E-Posta