HakkımızdaAvukat Anıl Akalın

Hakkımızda

İtibar. Saygı. Sonuç.

Avukat Anıl Akalın Hukuk ve Avukatlık Bürosu olarak, müvekkillerimizle güven esasına dayalı yakın ilişkiler kurmayı önemsiyoruz. Müvekkillerimizin diledikleri zaman ortak avukatlarımıza ve tüm ekibimize kolaylıkla ulaşabileceği ve hizmet alabileceği bir yapıda çalışıyoruz. Profesyonelliğimizden hiçbir zaman ödün vermeden, özenle ve gizlilik hususuna hassasiyet göstererek hizmet sunuyoruz. 

Büromuz; 

  • Avukatlık
  • Hukuki Danışmanlık
  • Arabuluculuk 

Alanlarında deneyimli ekibi ile kalıcı ve pratik çözümler üreterek, müvekkillerine profesyonel hukuki destek sağlamaktadır. Davaların başlatılmasından sonuçlandırılmasına kadar bütün aşamalarda müvekkillerimizin bilgilendirilmesini ve her zaman ulaşılabilir olmayı amaçlıyoruz. Hukuksal boyutta ihtiyaç duyacağınız bütün danışmanlık konularında profesyonel destek sunarak, en hızlı ve etkili çözümlere ulaşmanızı hedefliyoruz. 

Kurumsal Misyon 

Büromuzun en önde gelen prensibi, müvekkillerin mümkün olan en etkili ve hızlı şekilde; minimum risk ile haklarına ulaşmasıdır. 

Hak ve zaman kaybı yaşanmaksızın, yargılamanın mümkün olan en kısa ve en başarılı şekilde sonuçlandırılmasını hedefliyoruz. Bu bakımdan, takip edilen hukuki iş ve davaların; hızlı şekilde çözüme ulaştırılması amacı ile en az masraflı ve en etkili çözüm yolları müvekkillerimize tavsiye edilmektedir. Ancak, kimi durumlarda en sağlıklı sonuca ulaşmanın, daha kapsamlı ve uzun sürecek yollar ile elde edilebileceği de unutulmamalıdır. 

Departmanlara ayrılan kurumsal hukuk hizmeti anlayışı ile sadece uzmanlaştığımız ve en ince detayına kadar hâkim olduğumuz belirli hukuk alanlarında hizmet sunuyoruz. Büromuz güven ve çözüm esasına dayalı anlayış ile hareket ederek, yalnızca uzmanlaştığımız belirli hukuk dallarında hizmet sunmaktadır. Bu sayede, öngörülemeyen sonuçlar ile karşılaşma riskini minimuma indirerek; müvekkillerimizin en sağlıklı şekilde haklarına kavuşmasını sağlıyoruz. 

Sonuç odaklı hareket ederek, profesyonel hukuki çözümler üretiyoruz. Profesyonel avukatlık hizmeti ve hukuki danışmanlık hizmeti sunan büromuz, hukuki problem ve uyuşmazlıkların çözüme ulaştırılması amacı ile bilgi ve tecrübeyi bir araya getirmektedir. Dava süreci boyunca en güncel mevzuat ve emsal kararları dayanak alarak, en etkili sonuca ulaşmanızı sağlayacak hukuki stratejiler belirlemekteyiz. 

Müvekkillerimiz açısından her zaman ulaşılabilir olmayı ve davanın her aşamasında bilgilendirilmesine azami önem gösteriyoruz. Hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunarken; yapılan işlemler, dava aşamaları ve olası sonuçlar hakkında müvekkillerimizi düzenli olarak bilgilendiriyoruz. Avukatlık mesleğinin şeffaflık ilkesi gereğince, müvekkillerimizin her aşamada detaylı şekilde bilgilendirilmesine önem veriyoruz. Güven esasına dayalı, profesyonel avukatlık hizmeti ile müvekkillerimizin akıllarında hiçbir soru işareti kalmayacağı ve diledikleri zaman bizim ile iletişime geçebilecekleri, her zaman ulaşılabilir yapıda hizmet sunuyoruz. 

Faaliyet Alanlarımız 

Hukukun farklı alanlarında branşlara ayrılarak, sadece uzmanı olduğumuz alanlarda avukatlık hizmeti sunmayı esas alan büromuz; bilgi ve tecrübeyi, departmanlara ayrılmış olan kurumsal yapı ile aynı çatı altında toplamaktadır. Sahip olduğumuz profesyonel bakış açısı sebebi ile müvekkillerimize yüksek başarı ile hizmet sunuyoruz. Büromuz: 

  • İş Hukuku, 
  • Sosyal Güvenlik Hukuku, 
  • Miras Hukuku,
  • Aile Hukuku, 
  • Gayrimenkul ve Kira Hukuku, 
  • İcra ve İflas Hukuku, 
  • İdare Hukuku, 

Alanlarında profesyonel avukatlık hizmeti sunmaktadır. Bu alanlara ilişkin hukuki problemleriniz ve uyuşmazlıklarınız hakkında büromuzla iletişime geçerek bilgi edinebilir; tecrübe ve bilgilerimizden faydalanarak, hukuki sorunlarınız için en hızlı ve etkili çözümlere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan bilgilendirici makaleleri ziyaret ederek, merak ettiğiniz konular hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. 

Avukatlık Büromuzun Meslek İlkeleri 

Kurumsal yapı ve misyon ile Ankara avukat hizmeti sunan büromuz, avukatlık mesleğine hakim olan belirli ilkeler doğrultusunda hizmet sunmaktadır. 

Mesleki Sır ve Gizlilik: Sır saklama ve gizlilik ilkesi, avukatlık mesleğinin en başta gelen etik ilkesidir. Büromuz, 1136 Sayılı Avukatlık Kanunu ile düzenlenen sır saklama ve gizlilik ilkesini büyük bir hassasiyet ile uygulamaktadır. Müvekkillerimize ait olan belge ve bilgileri, mesleki sır kapsamı içinde dikkatli ve özel şekilde gizli tutmakta; üçüncü kişi ya da kurumlar ile paylaşmamaktayız. 

Bağımsızlık: Avukat, mesleğini icra ederken bütün kurum ve kişilere karşı bağımsız şekilde hareket etmelidir. Büromuz, mesleki faaliyetleri esnasında bağımsızlık ilkesini kendine ilke edinerek hizmet sunmaktadır. 

Şeffaflık: Avukat, mesleğe ilişkin faaliyetlerini icra ederken dava aşamaları, yapılan iş ve olası sonuçlar hakkında müvekkilini aydınlatmalıdır. Büromuz, müvekkiller ile düzenli ve sağlıklı bilgi akışı gerçekleştirilmesine büyük önem göstermektedir. Vekalet çıkartıldığı andan itibaren her aşamada müvekkillerimizi düzenli olarak bilgilendiriyor; her zaman ulaşılabilir olmayı gözetiyoruz. 

Kurumsal Vizyon

Müvekkillerin haklarına sağlıklı şekilde ulaşabilmesi, hukuki bilgi ve tecrübe kadar doğru bir vizyona da bağlıdır. Hukuki işlemlerde ve davalarda, etkili strateji oluşturmaya yarayacak hukuki vizyona sahip olabilmek için Yargıtay Kararları, mevzuatlar, Bölge Adliye Mahkemesi kararları, akademik makale ve doktrinler güncel olarak takip edilmelidir. Büromuz hukuk alanında yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek, vizyonunu sürekli geliştiren bir yapıyı kendine esas almaktadır. 

Müvekkillerimizin haklarını korumak ve hukuki problemlerine karşı etkili ve hızlı çözümler üretmek amacı ile Avukatlık Meslek ilkeleri ve Avukatlık Kanunu’nda düzenlenen genel ilkelere bağlı kalarak, profesyonel avukatlık hizmeti sunuyoruz. 

Layer

Haber Bültenimize e-Posta ile
Kayıt Olun

Geri
Bizi Arayın
WhatsApp
E-Posta