Aile Hukuku

Aile Hukuku ve Ankara Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatı olarak, anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında; tazminat, nafaka, mal rejiminin tasfiyesi ile babalık ve velayet davaları gibi aile hukukunu ilgilendiren davaların açılması ve takibi hizmeti sunmaktayız.  

Aile hukuku, oldukça geniş ve detaylı düzenlemelere sahip olan; medeni hukuk içinde bulunan bir hukuk disiplinidir. Bu hukuk disiplini içerisinde birçok farklı dava türü bulunmaktadır. Bunlar arasında ilk akla gelen ve belki de en önemlisi ise boşanma davasıdır. Sahip olduğu önem nedeni ile tecrübeli ve alanında en iyi boşanma avukatı ile çalışmak, boşanma gibi büyük bir adım atacak kişiler için son derece önemlidir.  

Aile Hukuku Nedir? 

Aile Hukuku, 4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu’nda düzenlenmiş ve medeni hukuk kapsamında bulunan; boşanma, mal paylaşımı, velayet, babalık davaları gibi aileye ilişkin konularla ilgilenen bir hukuk dalıdır. Toplum düzenin korunmasını ve aile birliğinin muhafaza edilmesini sağlaması sebebi ile hukuk sistemimiz için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu konulara ilişkin hukuki problem yaşan kişilerin, sorunlarının çözümü için Ankara boşanma avukatı tavsiye ile hareket etmesi sağlıklı olacaktır. 

Aile Hukukunun İlkeleri Nelerdir? 

Aile hukukunu meydana getiren ilkeler, Türk Medeni Kanunu ile: 

 • Birlik 
 • Süreklilik 
 • Eşler arası eşitlik 
 • Zayıfları koruma 
 • Düzenleme özgürlüğünün olmaması 
 • Devletin müdahalesi 

İlkeleri şeklinde düzenlenmiştir. 

Aile hukuku, aile düzeni ve birliğinin; güven ve huzur içinde korunmasını amaçlamaktadır. 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’n ikinci kitabı ile düzenleme altına alınmıştır. Bu hukuk dalı kanun ile 3 farklı bölüme ayrılmıştır. Bunlar: 

 • Hısımlık Hukuku 
 • Evlilik Hukuku 
 • Vesayet Hukuku 

Şeklindedir. Aile hukuku avukatı da bu alanlarda tecrübe edinmiş avukatlardır.

ankara boşanma avukatı

Aile Hukuku Dava Türleri Nelerdir? 

Ülkemizde görülmekte olan davaların önemli bir kısmı aile hukukuna ilişkindir. Aile hukuku denildiğinde ilk akla gelen boşanma davası olsa da bu alana ilişkin birçok işlem ve dava çeşidi bulunmaktadır. Aile hukuku avukatı olarak aşağıdaki dava türlerinde hizmet vermekteyiz:  

 • Anlaşmalı ve çekişmeleri boşanma davaları 
 • Boşanma davalarında talep edilen maddi ve manevi tazminatlar 
 • Velayet ve vesayet davaları 
 • Mal paylaşımı 
 • Ziynet eşyalarının iadesi 
 • Nafaka artırımı ve nafakanın kaldırılması 
 • Nişanın bozulması nedeniyle maddi manevi tazminat 
 • Babalık davaları
 • Soy bağının reddi davaları 
 • Evliliğin iptali davası, 
 • Tedbir kararları, 
 • Anlaşmalı boşanma protokolünün düzenlenmesi, 
 • Babalık davası, 
 • Mal rejimi davası 

Sayılan bu dava türleri, bilgi ve tecrübe gerektiren davalardır. Bu sebeple, alanında deneyimli Ankara boşanma avukatları ile sürecin yürütülmesi tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde geri dönülmez hak kayıpları ile karşılaşmak olasıdır. 

Aile ve Boşanma Hukuku 

Günümüzde, dünyada olduğu gibi ülkemizde de boşanma davalarında ciddi bir artış gözlenmektedir. Özellikle de pandemi sürecinde bu sayının daha da arttığı görülmüştür. Özel nedenler dahil olmak üzere; evli kişilerin birbirlerine karşı olan sorumluluklarını yerine getirmemesi ve şiddetli geçimsizlik gibi sorunlar, boşanma davalarının açılmasında en önemli sebep olmaktadır. Bu sürece giren çiftler, boşanma davalarını daha kolay yürütmek ve herhangi bir hak kaybı ile karşılamamak amacıyla alanında en iyi boşanma avukatları Ankara ile çalışmayı arzulamaktadır. 

Bir toplumun yapı taşını aile oluşturmaktadır. Bu sebeple bizim hukuk sistemimiz de aile kurumunu medeni kanun ile koruma altına almıştır. Ayrıca şu da vardır ki; boşanma davalarında ulaşılmak istenen asıl sonuç boşanma olsa da bunun devamında istenen birçok feri hak bulunmaktadır. Nafaka ve müşterek çocukların velayetini buna örnek verebiliriz. Bu haklardan birinin tam olarak alınmaması, boşanan kişi için maddi ve manevi yıkıma yol açabilmektedir. 

Açıklanan bu sebeplerden dolayı, süreci yürütecek avukatın alanında deneyim sahibi olması büyük öneme sahiptir. Ankara boşanma avukatı yeterli hukuki bilgi ve tecrübeye sahip olmalıdır. Somut olay ile ilgili araştırmayı ciddi şekilde yerine getirmeli ve müvekkilinin, haklarına eksiksiz şekilde ulaşabilmesi için gerekli stratejiyi planlamalıdır. Avukatınızın, sizin açınızdan en etkili hukuki yolu seçmesi, bu zorlu süreci daha kolay şekilde atlatmanızı sağlayacaktır. 

Boşanma Avukatı Nedir? 

Ankara boşanma avukatı, aile hukukundan kaynaklanan; nafaka, boşanma, mal paylaşımı ve velayet gibi davalar ile ilgilenen, hukuki bilgi ve tecrübeye sahip avukatlardır. Müvekkilinin haklarını koruyarak, talepleri doğrultusunda hukuki işlemleri gerçekleştirir. Boşanma avukatları aile hukukundan doğan uyuşmazlıkların çözümü için avukatlık hizmeti sunmaktadır. 

Boşanma Avukatı Ne İş Yapar? 

Boşanma sürecinde olan çiftlere avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunar. Eşler arasındaki çocukların velayeti ve mal varlığı gibi alanlarda, problemlerin çözümü için yasal işlemleri gerçekleştirir. 

Boşanma Avukatları Hangi Davalara Bakar? 

Aile hukukun temel amacı, aile kurumunu korumak ve bu alanda meydana gelen sorunların çözümü için gerekli düzenlemeleri yapmaktır. Ankara boşanma avukatı olarak müvekkillerimize sunduğumuz hizmetler: 

 • Boşanma davasına bağlı maddi manevi tazminat ve nafaka, 
 • Müşterek çocukların velayeti ve buna bağlı iştirak nafakası, 
 • Eşlerin evlilik öncesi ve sonrası edinmiş oldukları malvarlıklarının paylaşılması ve mal rejimi davaları, 
 • Taraflar arasında bulunan nesep ve çocuklara ilişkin soy bağı davaları, 
 • Vesayet, velayet, yasal danışmanlık ve kayyımlık davaları, 
 • Yabancı ülkelerde verilen mahkeme kararlarının ülkemizde de geçerli olması için tanıma ve tenfiz davaları, 

Sayılan bu dava türleri aile hukuku alanına girmekte olup; büromuz ilgili dava türlerinde müvekkillerine hizmet sunmaktadır. Bizimle iletişime geçmek için web sitemizde yer alan bilgi formunu doldurabilir veya whatsapp ve telefon ile bizlere ulaşabilirsiniz. 

Boşanma Avukatı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Birçok farklı nedene dayalı olarak boşanma davası açılabilmektedir. Eşlerin birbirlerine karşı sorumluluklarını yerine getirmemesi, şiddetli geçimsizlik ve aldatma gibi durumları buna örnek gösterebiliriz. Aile hukuku oldukça detaylı düzenlemelere sahip olan, geniş bir hukuk dalıdır. Bu nedenle bu alanda uzmanlaşma zaman ve tecrübe istemektedir. Gerekli hukuki bilgiye sahip olmadan yapılan işlemler, hak kayıpları ile karşılaşmanıza neden olabileceği gibi; süreci de uzatacaktır. Bu sebeple alanında uzman bir Ankara boşanma avukatı ile çalışmak son derece önemlidir.  Yasal mevzuata hakim ve alanında en iyi boşanma avukatı ile haklarınıza mümkün olan en kısa sürede ve bir hak kaybı yaşamadan ulaşabilirsiniz. 

Ankara avukat büromuz, başta iş hukuku avukatı Ankara ve aile hukuku avukatı olarak aile hukukundan kaynaklı bütün dava türlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması, çekişmeli boşanma davalarının takibi, mal paylaşımı ve nafaka, evlilik sözleşmesi ve velayet gibi çoğu alanda avukatlık hizmeti vermekteyiz. Boşanma davaları ve aile hukuku alanda detaylı bilgi almak için uzman boşanma avukatları ile danışabilir ve bilgi alabilirsiniz. 

Boşanma Hukuku Uzman Avukat 

Boşanma avukatı, aile hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıklarda yol gösterici role sahiptir. Özellikle de boşanma davalarında, tarafların birbirlerine karşı olan haklarını koruma altına almayı amaçlar. Bunu yaparken de hukuki uzmanlık ve deneyimi ile hizmet sunar.  

Boşanma davaları, avukatla temsilin en önemli olduğu hukuk dallarından biridir. Avukat, tarafların boşanması, mal paylaşımı ve çocukların velayeti gibi konularda müvekkiline yol göstermektedir. Uzun ve yorucu bir süreç olan boşanma sırasında, müvekkillerine hukuki danışmanlık hizmeti sunar. 

Ülkemizde görülmekte olan davaların önemli bir kısmını boşanma davaları oluşturmaktadır. Büromuz Ankara boşanma avukatı olarak, başta boşanma davaları olmak üzere birçok farklı dava türünde hizmet vermektedir. Aile hukukuna ilişkin merak ettiğiniz soru ve problemleri bize iletebilirsiniz.

en iyi boşanma avukatı ankara

Boşanmaya Karar Veren Kişiler Ne Yapmalıdır? 

Boşanmak isteyen kişiler, davayı kendileri açıp takip edebilecekleri gibi; dilerseler bir avukatla da süreci takip edebilir. Yeterli hukuki bilgiye sahip olmadan yasal yollara başvurmanın, beraberinde birçok hak kaybını da getirebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle yasal adımlar atmadan önce Ankara boşanma avukatı ile görüşüp bilgi almak son derece önemlidir. 

Ayrıca şu da unutulmamalıdır ki; mesleki açıdan boşanma avukatları gibi bir ayrım yoktur. Avukatlar bütün dava türlerine bakabilir. Ancak hukukun her alanı olabildiğince kapsamlı ve geniş olması nedeni ile bütün bu alanlarda uzmanlaşmak mümkün değildir. Boşanma davaları da çok fazla detay ve hukuki bilgi gerektiren alanlardan biridir. Yeterli hukuki bilgiye sahip olmadan, kendi başınıza bu davayı açmak; geri dönülmesi güç hak kayıplarını da beraberinde getirebilmektedir. Bu sebeple boşanma sürecinde, aile hukuku alanında uzmanlık edinen bir avukatla çalışmak daha sağlıklı olacaktır. 

Örnek vermek gerekir ise detaylı şekilde hazırlanmayan bir anlaşmalı boşanma protokolü sonrasında, diğer taraf 1 sene içerisinde maddi manevi tazminat davası açma hakkına sahiptir. Veya çekişmeli boşanma davası içinde herhangi bir sürenin kaçırılmış olması, usul işlemlerinin eksik veya geç yapılması gibi nedenler, davanızın reddedilmesine yol açabilmektedir. Bu nedenle Ankara boşanma avukatı tavsiye ile yasal sürece başlamanız önerilir. 

Boşanma Davasının Nedenleri Nelerdir? 

Türk Medeni Kanunu’na göre boşanma davaları özel veya genel sebeplerle açılabilmektedir. Boşanmada genel sebep, evlilik birliğinin temelinden sarsılmasıdır. Özel sebepler ise hayata kast, zina, onur kırıcı davranış, kötü muamele, haysiyetsiz yaşam sürme, akıl hastalığı ve küçük düşürücü suç işleme sayılabilir. 

Çekişmeli boşanma davası açılması halinde, taraflar dayandıkları iddiayı ispatlamak zorundadır. İspat için tanık, yazılı ve görsel belgeler kullanılabilmektedir. Yargılama sonucunda hakim tarafları dinler ve esasa ilişkin hüküm kurar. Davanın her aşaması dikkatle takip edilmelidir. Yapılacak usul ve esasa ilişkin hatalar, davanın reddedilmesine yol açabilir. Bu nedenle alanında deneyimli bir boşanma avukatı ile çalışmak hayati öneme sahiptir. 

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır? 

Tarafların birbirleri ile anlaşarak boşandığı dava türüne anlaşmalı boşanma davası denir. Bu dava türünde, taraflar boşanmaya ilişkin bütün konularda fikir birliği kurar ve anlaşmalı boşanma protokolünü mahkemeye sunar. Eşlerden herhangi birisinin mahkemeye başvuru yapması yeterli olmaktadır. Anlaşmalı boşanma dava dilekçesine, boşanma protokolü de eklenerek aile mahkemesine başvurulmalıdır. Dava açıldıktan sonra mahkemece taraflara tensip zaptı tebliğ edilir ve duruşma tarihi bildirilir. 

Anlaşmalı boşanma davası avukatsız da açılabilir. Ancak yeterli hukuki bilgiye sahip olmadan dava açmak, geri dönülmesi güç hak kayıpları ile karşılaşmanıza yol açabilir. Bu nedenle alanında iyi Ankara boşanma avukatları ile çalışmak her zaman daha sağlıklı olmaktadır. 

Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Açılır? 

Boşanmaya karar veren eşlerin; velayet ve mal paylaşımı gibi konularda uzlaşıya varamadıkları takdirde açılan dava türüne, çekişmeli boşanma davası denilmektedir. Taraflardan birinin bu davayı açması yeterlidir. Diğer eşin boşanmak istememesinin bir önemi yoktur. 

Çekişmeli boşanma davası açarken, taraflardan birisi dilekçe ile aile mahkemesine başvuru yapar. Dava dilekçesinin zorunlu şartları taşıması gerekmektedir. Ayrıca dilekçede talep edilen istem, çocukların bilgisi, evlilik tarihi, sahip olunan mal varlıkları ve boşanma sebebi gibi bilgilerde yer almalıdır. 

Dilekçede eksiklik olması veya dava sürecinde hata yapılması, büyük hak kayıplarına sebep olabilmektedir. Bu nedenle yeterli hukuki bilgiye sahip olmadan dava açılması tavsiye edilmez. Aile hukukunda uzman bir Ankara boşanma avukatı ile sürecin yürütülmesi daha sağlıklı olacaktır. 

Çekişmeli ve Anlaşmalı Boşanma Davasının Farkları 

Çekişmeli boşanma davası, tarafların boşanma ve devamında gelen sonuçlar üzerinde anlaşamaması halinde veya 1 senesini henüz doldurmayan evlilikler açısından söz konusu olmaktadır. Anlaşmalı boşanma tek celsede karara çıkarken; çekişmeli boşanma oldukça uzun yıllar boyunca sürebilmektedir. Bu davada taraflar iddialarını ispatlamak zorundadır. Tanık, boşanma davaları için oldukça önemli bir delildir. Tanıkların yaş küçüklüğü veya akraba olması, dinlenmeleri önünde bir engel değildir. 

Anlaşmalı boşanma ise isminden de anlaşılacağı gibi tarafların boşanma ve sonuçları üzerinde anlaşmaya varmaları halinde söz konusu olmaktadır. Bu davada taraflar; çocukların velayeti, nafaka, eşyaların paylaşımı ve tazminat gibi konularda uzlaşıya varmaktadır. Hazırladıkları anlaşmalı boşanma protokolünü mahkeme sunarak, tek celsede boşanmaktadır. Ancak şu da unutulmamalıdır ki; anlaşmalı boşanma davası açmak için evliliğin 1 seneyi doldurmuş olması gerekmektedir. 

Tek Celsede Nasıl Boşanılır? 

Tek celsede boşanmak için tarafların ilk olarak bir anlaşmalı boşanma protokolü hazırlamaları gerekmektedir. Devamında ise her iki taraf da bu protokolü imzalamalı ve dava açmalıdır. Dava açıldıktan sonra mahkemece protokol incelenmekte ve hukuka uygun olduğu takdirde onaylanmaktadır. 

Boşanmak isteyen eşler ilk olarak buna yönelik bir beyanda bulunmalıdır. Anlaşmalı boşanma protokolü 2 nüsha olarak hazırlanmalı, sonrasında ise boşanma davası dilekçesine eklenmelidir. Davayı boşanma avukatları ile takip etmek istemeniz durumunda, nüfuz cüzdanının bir fotokopisi de dilekçeye eklenmelidir. Bütün bu işlemler titizlikle yerine getirilmelidir. 

Boşanma protokolünde; ortak çocukların velayeti, tazminat ve nafakanın istenip istenmediği, mal paylaşımının nasıl yapılacağı gibi konular detaylı şekilde bulunmalıdır. Protokol her iki tarafında ıslak imzasını taşımak zorundadır. Aile mahkemeleri sözleşme kopyasını veya ıslak imza bulunmayan nüshaları kabul etmemektedir. Ayrıca dava harcı ödenmeli, bunun belgesi ve pul gibi gereksinimler de dilekçeye eklenmelidir. Dava şartlarının ve dilekçenin eksiksiz olması halinde mahkeme, tarafların tek celsede boşanmasına karar vermektedir. 

Ankara Anlaşmalı Boşanma Avukatı 

Boşanmanın feri ve asli konuları üzerinde anlaşan ve en azından 1 sene boyunca evli olan kişiler, anlaşmalı boşanma davası ile tek celsede boşanabilmektedir. Bu süreçte hata yapmamak için aceleci hareket etmemek ve gerekli usul şartlarının yerine getirildiğinden emin olmak son derece önemlidir. 

Anlaşmalı boşanma dava şartları için en az 1 sene boyunca evli olmak ve boşanmanın bütün hususları üzerinde anlaşmak gerekmektedir. Bu hususlara; nafaka ve tazminat, velayet, çocukların diğer tarafla ilişki tesisi ve hangi sıklıkla görüşeceği dahildir. 

Ayrıca şöyle bir durum da bulunmaktadır. Çoğu kişi anlaşmalı boşanmanın yukarıda sayılan sebeplerle çok kolay olduğu gibi bir yanılgıya düşmektedir. Uygulamada ise bunun tam tersi söz konusudur. Protokolde imzalanan hususlar tarafları bağlayıcı olup; bir hata veya eksiklik söz konusu olması halinde büyük problemler yaşanabilmektedir. İnternetten bulunan örnek anlaşmalı boşanma protokolleri ile dava açmak da buna örnektir. Her dava kendi içinde özel ve bağımsızdır. Bu nedenle örnek boşanma davası dilekçesi ile hareket etmek son derece yanlıştır. Bu sık yapılan hata sonucunda, davalar yıllarca uzamakta; taraflar büyük hak kayıpları ile karşı karşıya kalabilmektedir. İzah olunan sebepler dolayısı ile alanında iyi Ankara boşanma avukatı ile çalışmak her zaman daha sağlıklı sonuçlara ulaşmanıza imkan sunacaktır. 

boşanma avukatı tavsiye ankara

 

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri Ne Kadar? 

Avukatın tecrübesi, bölge, dava konusu olay ve talep edilenler doğrultusunda Ankara boşanma avukatı ücretleri değişmektedir. Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde belirlenen sınırlar arasında kalmak şartı ile taraflar diledikleri ücret üzerinden anlaşabilmektedir. Ancak şu da unutulmamalıdır ki; avukatların ücretsiz şekilde dava takip etmesi ve hukuki danışma vermesi yasaktır. Konu hakkında detaylı bilgi almak için büromuzun aile hukuku avukatları ile görüşebilirsiniz. 

Boşanma Davasında Görevli ve Yetkili Mahkeme 

Aile Mahkemesi, aile hukuku kapsamına giren, aile ve evliliği konu edinen davalara bakmakla yetkili özel mahkemelerdir. Kural olarak her yargı çevresinde yeterli sayıda aile mahkemesi kurulması gerekmektedir. Ancak aile mahkemesinin bulunmadığı yerlerde, asliye hukuk mahkemeleri; aile mahkemesi sıfatıyla yargılama yapmaktadır. 

Boşanma davalarında yetkili mahkeme ise taraflardan birinin yerleşim yerinde bulunan aile mahkemesidir. Bununla birlikte dava öncesinde boşanan çiftin beraber oturdukları yer mahkemesi de yetkilidir. Bunun için eşlerin son 6 aydan itibaren bu adreste beraber oturma şartı bulunmaktadır. 

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?  

Boşanma davası çekişmeli veya anlaşmalı olmasına göre farklı sürelerde sonuçlanmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları, tarafların tüm hukuki konular hakkında anlaşmış olmaları sebebiyle tek celsede sonuçlanmaktadır. 

Çekişmeli boşanma davaları ise dava süresince dinlenecek tanıkların sayısına, gerekli evrakların sunulması ve dava konusu olayın araştırılması sebebiyle çok daha uzun sürmektedir. Sayılan sebepler nedeniyle her ne kadar kesin bir süre verilemese de davanın sonuçlanması 3 sene kadar sürebilmektedir. 

En İyi Boşanma Avukatı ile Çalışmanın Faydaları Nelerdir? 

Evlilik süreci mutlu bir şekilde başlasa da bazı durumlarda taraflar evlilikten istediklerini bulamamaktadır. Bunun doğal bir sonucu olarak, mutsuz olduğunu düşünen çiftler boşanma kararı vermektedir. Boşanma da evlilik kadar önemli bir dönüm noktasıdır. Bu yıpratıcı süreci Ankara en iyi boşanma avukatı ile takip etmek, birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. 

Alanında tecrübe sahibi, başarılı bir avukatla çalışmak; sizin bu süreci en hafif şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Her kişinin boşanmadan beklediği hususlar farklıdır. Kimileri sürecin en kısa sürede tamamlanmasını isterken, kimileri de avukatı ile sürekli iletişim halinde kalmayı istemektedir. Boşanma davası sırasında bütün stres ve karmaşayı en düşük seviyeye indirmeyi isteyen avukatlar, mesleki ahlak ve ilkelere bağlı kalarak bu süreci yönetmelidir. Bu sebeple Ankara en iyi boşanma avukatı, kişiden kişiye farklılık sergilemektedir. 

Ankara Boşanma Avukatı Ücreti ve Mahkeme Masrafları  

Boşanma arifesinde olan birçok kişi, boşanma avukatı ücreti ne kadar ve boşanma davası masrafları ne kadar? Sorularını merak etmektedir. 

Boşanma davası avukat ücreti belirlenirken Avukatlık Kanunda yer alan emredici hükümlere uymak gerekmektedir. Yasal sınırları aşmamak ve altına düşmemek koşulu ile avukatlık ücreti serbestçe belirlenebilir. 

Boşanma davaları için asgari ücret olarak belirtilen rakam çoğunlukla anlaşmalı boşanma davaları için teklif edilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarında ise avukatı tecrübe ve bilgisine göre rakamlar artabilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için Ankara avukat hizmeti sunan büromuzu arayabilirsiniz. 

Ankara Boşanma Avukatı Tavsiye 

Davada talep edilecek hususlar, davanın aşamaları, boşanma davasının nasıl açılacağı, dilekçede yer alması gerekenler gibi konular, hukuki bilgi ve uzmanlık gerektiren konulardır. Davanın bu konular üstünde tecrübe edinmeksizin açılması halinde hem hak kayıpları gündeme gelecek hem de yargılama süresi daha da uzayacaktır. Bu sebeple Ankara boşanma avukatı tavsiye ile hareket etmek oldukça önemlidir. 

Deneyimli ve bilgili bir avukat ile boşanma davanızı takip etmeniz halinde, mahkeme süreci daha sağlıklı ve hızlı ilerleyecektir. Ayrıca avukatınızın ilgili olması ve davanın tüm aşamalarında sizi bilgilendirmesi de bir o kadar önemlidir. Bu sebeple Ankara boşanma avukatları telefon numarası ile tavsiye edilen bir avukatla çalışmanız tavsiye edilmektedir. 

Boşanma Avukatı Danışma  

Ankara aile hukuku ve boşanma davası avukatı olarak hizmet veren büromuz, uzun yıllar boyunca boşanmak isteyen kişilere destek sunmaktadır. Uzman avukat kadromuz ile aile hukuku alanında bütün dava ve uyuşmazlık türlerinde vekillik hizmeti vermekteyiz. 

Uygulamada aile hukuku avukatlarına yalnızca dava aşamasında değil; dava açılmadan önce de ihtiyaç duyulabilmektedir. Yasal yollara başvurmadan önce, alanında uzman bir aile hukuku avukatına danışmak; çoğu zaman hukuki sorunlarınızı dava açmadan çözebilmenize de imkan sunar. Bu kapsamda, mesleki ilke ve vizyonumuza bağlı olarak verdiğimiz profesyonel Ankara boşanma avukatı danışma hizmetimizle müvekkillerimize destek sağlıyoruz.  

Büromuz, tarafların haklarına mümkün olan en kısa süre içerisinde eksiksiz şekilde ulaşabilmesine büyük önem vermektedir. Boşanma davaları ve diğer dava türlerinde avukata soru sor hizmeti için sitemizde yer alan iletişim formundan veya whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 

Ankara Boşanma Avukatı Telefon Numarası 

Evlilik birliğini sürdürmek istemeyen birçok kişi, avukat arayışına girmektedir. Ankara boşanma avukatları telefon numaraları listesi gibi imkanlar sayesinde, kişiler kendilerini temsil edecek yasal vekil bulabilmektedir. Alanında uzman bir aile hukuku avukatı sayesinde; haklarınızı, dava süreci ve masrafları gibi birçok konuda bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer siz de boşanmak istiyorsanız Ankara avukatlık büroları için iletişim sayfamızı inceleyebilirsiniz. Avukata danış hizmeti için ofisimizi arayabilirsiniz. En iyi boşanma avukatlarımız kısa sürede size dönüş yapacaktır. 

Ankara Boşanma Davası Avukatı Olarak Hizmetlerimiz 

Boşanma davaları, uzmanlık gerektiren bir disiplin olması sebebiyle dikkat ve özenle takip edilmesi gereken davalardır. Cevap dilekçesi, delil dilekçesi veya istinaf ve temyiz gibi başvurulara ilişkin süreleri kaçırılması ya da süreler kaçırılmamış olsa bile; esasa ilişkin gerekli açıklamaların yapılmaması veya taleplerin sunulmaması gibi hatalar nedeniyle birçok kişi ağır ve geri dönülmez hak kayıplarına uğrayabilmektedir. 

Bu sebeple boşanma davası, velayet, nafaka ve mal paylaşım davası gibi dava türlerinde bir hak kaybına uğranılmaması amacıyla bir boşanma ve aile hukuku avukatı ile görüşerek hukuki danışma hizmeti alınmasını tavsiye etmekteyiz. 

Başta boşanma davaları olmak üzere aile hukukunu ilgilendiren davaların açılmasını ve takibini sağlayarak, aile hukuku alanında müvekkillerimize en hızlı ve etkili sonucu sağlamak amacıyla Ankara boşanma avukatı hizmeti sunmaktayız. 

Ankara Boşanma Davası Avukatı İletişim İçin Bize Ulaşın  

Boşanma davaları ve aile hukukunu ilgilendiren diğer dava türleri hakkında daha detaylı bilgi ve hukuki danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Konu ile İlgili Sık Sorulan Sorular  

Bu konu hakkında en sık sorulan soruları ve cevapları aşağıda bulabilirsiniz. 

Boşanma Davasında Avukat Tutmak Şart Mı? 

Hukukumuzda bazı istisna haller dışında, kişiler davalarını kendileri de takip edebilmektedir. Yani boşanma davasında avukat tutmak zorunlu değildir. Ancak hakkınıza eksiksiz ulaşmak istiyorsanız, davanızı uzman bir avukat ile takip etmenizi tavsiye ederiz. 

Boşanmak İçin Avukat Ücreti Ne Kadar? 

Boşanma davalarında avukat ücreti, tamamen tarafların anlaşmasına bağlıdır. Kanunlar ile belirlenen alt ve üst limit aşılmadığı takdirde, taraflar diledikleri avukat ücreti üzerinde anlaşabilmektedir. Avukatın tecrübe ve bilgisine göre ücreti de artış göstermektedir. 2023 senesi boşanma avukatı ücreti en düşük 9.200 TL’dir. 

En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?  

Boşanma davasını takip edecek avukatın, aile hukuku ve boşanma davaları alanında deneyim sahibi olması oldukça önemlidir. Bu davalar en ince detayına kadar dikkatlice takip edilmesi gereken dava türlerinden biridir. Yapılacak ufak bir hata dahi geri dönülmez hak kayıplarına yol açabilmektedir. Bu sebeple Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiye ile hareket etmeniz sağlıklı olacaktır. 

Boşanma Avukatı Ücretsiz Danışma Hizmeti Veriyor Musunuz?  

Avukatların bir ücret olmadan danışma hizmeti vermesi ya da dava takip etmesi yasaktır. Bu Avukatlık Kanunu ile belirlenmiş bir yasaktır. Bu nedenle boşanma avukatları ücretsiz danışma hizmeti sunmamaktadır. 

En Kolay Nasıl Boşanılır? 

Boşanmanın en kolay ve en kısa yolu anlaşmalı boşanma yoludur. Bu sayede taraflar tek celsede boşanabilmektedir. Boşanmanın çekişmeli olması halinde ise uzun yargılama süreleri ile karşılaşmak olasıdır. 

Haber Bültenimize e-Posta ile
Kayıt Olun

Geri
Bizi Arayın
WhatsApp
E-Posta